5 nejhezčích památek v Římě


  1. Koloseum

Koloseum, nejvÄ›tší amfiteátr v Itálii, se nachází v centru Říma. Tento starobylý nedocenitelný kus architektury se zde nachází už od doby císařů Římské říše. PůvodnÄ› vÅ¡ak nenesl tento majestátní název, ale nazýval se Flaviovský amfiteátr. Jméno Koloseum mu bylo dáno až ve stÅ™edovÄ›ku. Jeho původním úÄelem byly gladiátorské zápasy, na které se mohlo pÅ™ijít podívat až 50 tisíc lidí.
Dnes si ho můžete prohlédnout jak zvenku, tak zevnitÅ™. Vstup ale není zdarma, pÅ™estože je z urÄité Äásti dotován, jen vstupy pro osoby mladší 18 let jsou zcela zdarma.Osvícené Koloseum

  1. Forum Romanum

Dřívější centrum kulturního, politického a veřejného dění, je dnes oblíbenou turistickou atrakcí, na kterou se přijde podívat za rok i několik tisíc lidí a turistů.
Dnes zde najdete pouze pozůstatky budov jako byly baziliky, kostely, chrámy, sloupce, vítězné oblouky a mnoho a mnoho dalších.
Mezi zachované budovy však patří například Chrám Antonia a Faustiny, Saturnův chrám, Oblouk Septimia Severa atd.

  1. Fontána di Trevi

NejvÄ›tší fontána v ŘímÄ›, která měří na výšku okolo 26 metrů a na šířku 20 metrů, byla postavena stavitelem Nicolou Salvi v 18. století. Fontána nahradila původní fontánu z 15. století a ve skuteÄnosti má reprezentovat vítÄ›zný oblouk. PÅ™edlohou mu byl Konstantinův vítÄ›zný oblouk, který byste naÅ¡li v centru Foru Romana.

  1. Pantheon

Chrám všech bohů alias Pantheon je římská nejlépe zachovalá památka. Přestože na první pohled může zmást, Pantheon je kruhová budova. Můžete se do jejího vnitřku podívat každý den, a to zcela zdarma.Pohled na budovu Pantheonu s fontánou

  1. Španělské schody

Řadí se mezi jedny z nejstarších dochovaných schodišť v Evropě. S nápadem vybudovat je přišel Jules Mazarin, který tímto způsobem chtěl propojit náměstí Piazza a kostel Trinita dei Monti.
A to nejsou zdaleka jediná úžasná http://amadis.cz/hry/uzasna-svatba/ místa, která byste mohli navštívit. Neváhejte proto, kupte si letenky a vyrazte na cestu. Za výhodnou cenu seženete letenky na různých portálech. Zkuste například letenky do Říma Levné Letenky.