Jsou IT kurzy Praha lepší než jiné?


Počítačové kurzy se pořádají po celé republice, včetně Prahy. Říká se však, že většinou jsou právě ty pražské mnohem lepší, než ty, které jsou jinde v republice. Tato představa je tak zakořeněná, že mnozí lidé neváhají cestovat desítky kilometrů, jen aby se mohli účastnit kurzu v Praze. Je tedy dobré se podívat, zda má skutečně základ v realitě.

Je celkem pochopitelné, jak tato pověst vznikla. Praha jako naše hlavní město přitahuje zdaleka nejvíce lidí, především pak proto, že je zde mnohdy za stejnou práci podstatně lepší plat. To pak znamená, že firmy zde si mohou vybírat, a tak místo mnohdy dostanou skutečně ti nejlepší uchazeči. V případě kurzů to znamená kvalitnější lektory a tedy i kvalitnější výuku.

lektorka na kurzu

Zde je však nutné poznamenat, že toto se skutečně liší mezi jednotlivými firmami, a tak ani IT kurzy Praha sdacademy.cz nemají všechny stejnou úroveň. Samozřejmě mezi nimi najdeme ty skutečně kvalitní, avšak na druhou stranu také takové, které skutečně za moc nestojí.

Pokud tedy chceme na kurz do Prahy právě kvůli tomu, že je kvalitnější, je potřeba skutečně dobře vybírat. Recenze těch, kteří jím již prošli, nám mohou velmi pomoci, stejně jako statistiky toho, kolika absolventům se skutečně podařilo sehnat práci v oboru.

kurz práce s počítačem

Dále je dobré zajímat se o to, co přesně je náplní kurzu – zda jsou to počítače jako takové, nebo specifická oblast, jako například práce s programy využívanými v kanceláři. Následně pak vybereme podle toho, co konkrétně potřebujeme.

Počítat je ovšem potřeba s tím, že tyto pražské kurzy jsou takřka bez výjimky dražší, než ty mimopražské, a to bez ohledu na svou kvalitu. Pokud si jej tedy platíte sami (a to nejspíše ano, pokud si můžete vybírat, kam na daný kurz půjdete), musíte být připraveni zaplatit poněkud vyšší částku, než je obvyklá v jiných končinách. Zda však za ni také dostanete kvalitnější výuku, je už jiná otázka.