Kde uspějete s nerezovým zábradlím


Uvažujete o výstavbě zábradlí ve vašem domě a domníváte se, že by se mohlo hodit nejen ke schodištím a chodbám, ale i do vnějšího prostředí – na balkon, terasu nebo ke schodům a chodníkům na vašem pozemku? Proč ne, nerez je jeden z nejspolehlivějších a nejkvalitnějších materiálů s univerzálním využitím.

nerezové zábradlí na lodi

Zahrada

Kam se hodí nerezové zábradlí? Zjednodušeně řečeno kamkoli, do exteriéru, i do vnitřních prostor. Začněme tedy například tím, co se odehrává na naší zahradě. Je-li členitá, tvořená jako kaskáda ve svažitém terénu, zábradlí tu bude nepostradatelným pomocníkem v každé roční době. Uplatní se vedle kamenných schodů, na boční stěně garáže, kudy vede strmější chodník, a může zdobit i okraj zahradní terasy. Shodně koncipované zábradlí může být i jako součást zapuštěného bazénu.

nerezová klika

Schodiště v domě

Leštěná či matná nerezová ocel výborně doplňuje přírodní materiály, zejména masivní dřevo a sklo. Jejich kombinace působí velmi zvláštně, neboť nerez a sklo vytváří dojem chladu, zatímco dřevo svou strukturou i barvou spíše zahřívá. Vytvoříte-li takovéto řešení v obytném prostoru, bude vypadat moderně a zároveň tradičně.

Balkon a lodžie

S nerezovou ocelí lze vyrukovat do prostor, které je třeba zabezpečit před pádem do prohlubně, zejména co se týče pevnosti materiálu. Někteří z vás se mohou domnívat, že tato ušlechtilá ocel není natolik pevná, jako její konkurent – ocel konstrukční, uhlíková, ale není tomu tak. Pevnost nerezu je prakticky shodná s uhlíkovou ocelí, i když jde o materiál legovaný niklem a chromem. Nepleťte si ji však s ocelí konstrukční, která je pouze chromovaná vrstvičkou chromu na povrchu, což bývá například u některých méně kvalitních koupelnových doplňků.

Na nerezovou ocel se můžete spolehnout u všech velmi namáhaných konstrukcí a prostředí, kde působí i extrémní povětrnostní vlivy. Především tento materiál odolává korozi tak, že po dobu desítek let se nemění jeho vlastnosti ani pevnost a samotná struktura.