Můžeme si půjčit?


Ano, vše je jasně dáno a přes to nejede vlak. Nemáme na to peníze, tedy to nikdy mít nebudeme. A jedno o čem je řeč. Může to být stejně chata v přírodě nebo nový a moderní automobil. Obojí stojí spousty peněz a ty se musí někde vzít. Ale kde?

Stateční a hloupí jedinci to vědí, a proto seberou nějakou zbraň, na ciferník si dají šátek a vpadnou do banky. Ještě týž den většinou končí v base a zde již mají poněkud jiné starosti. Na nějaké auto mohou v klidu zapomenout. Než vylezou ven, nebude ten jejich vysněný typ již dávno zastaralý.

kufřík a peníze

Jiná možnost je však poctivá, pokud to ovšem proběhne v pořádku. Je to půjčka a ta je poctivá tehdy, pokud se také poctivě splácí. Jinak by to mohla být cesta stejným směrem jako v případě číslo jedna. Totiž do kriminálu. Ne, vězení pro dlužníky u nás ještě stále nemáme, i když netuším proč. Ovšem pokud jste si půjčku brali s úmyslem nesplácet a dobře jste to věděli, tak je to podvod a na ten již doplatilo hodně zdánlivě fikaných jedinců. Nyní čučí v cele a obrazně pojídají suchý chléb s vodou. My se však podíváme na půjčku, která bude poctivá z obou stran, tedy i ze strany poskytovatele. A oni i zde se totiž najdou podvodníci, kteří manipulují s milióny, ale na ně je justice krátká, oni mohou. Protože oni na úplatky mají. Vy ne.

bankovky

Nuže, poctivá půjčka z obou stran je velmi jednoduchá, pokud ovšem nejdete tam, kde se jim pořád něco nezdá, a ani vaše potvrzení o příjmu pro ně nejsou dostatečný důkaz o tom, že své peníze ještě někdy spatří. Nevadí. Nechte je být, ať si své peníze nechají a vy si běžte tam, kde jsou přívětivější. Například tam, kde je poskytována americká hypotéka bez dokládání příjmů. Tam se vše děje bez papírování, tím myslím toho složitého a pokud splníte vše, co je na vás kladeno a vy sám souhlasíte s podmínkami, máte peníze na účtu ještě týž den a touž hodinu po podepsání smlouvy oběma stranami.