Navštivte zemi skvělého vína a jídla!


Francie je známá pÅ™edevším pro svou nádhernou krajinu, výborné jídlo a skvÄ›lé víno. Davy návÅ¡tÄ›vníků sem každoroÄnÄ› míří objevovat krásy nejen svÄ›toznámého hlavního mÄ›sta, ale rovněž dalších pÅ™ekrásných míst, kterých je v této zemi nespoÄetnÄ› mnoho.

viÌteÌŒznyÌ oblouk v ParÌŒiÌzÌŒi

Co nevynechat v Paříži?

Hlavní mÄ›sto Francie toho nabízí opravdu spoustu k vidÄ›ní. Ceny hotelů jsou v tÄ›chto dnech pomÄ›rnÄ› nízké, proto se vyplatí vybrat hotel přímo v centru mÄ›sta. Nejlepším místem k ubytování je okolí Champs-Élysées a oblast kolem VítÄ›zného oblouku známého též jako l’Arc de triomphe. Tyto památky se totiž nachází v samotném srdci metropole a ostatní turistické místa, jako je například Eiffelova věž Äi muzeum Louvre, jsou odtud pomÄ›rnÄ› blízko, takže k nim můžete dojít i pěšky.

Ceny v pařížských kavárnách a restauracích jsou pomÄ›rnÄ› vysoké. Pokud chcete poobÄ›dvat Äi poveÄeÅ™et jako Francouzi, pÅ™ibalte si s sebou na výlet deku a jídlo si vezmÄ›te na bÅ™eh Å™eky Seiny Äi do nÄ›kterého z nádherných francouzských parků. Svůj den v Paříži můžete zakonÄit na vyhlídce Trocadéro, kde je naprosto dechberoucí výhled na Eiffelovku.

Za romantický výlet do Paříže rovněž v těchto dnech rovněž nemusíte utrácet velké množství peněz. Letenky Paříž lze zakoupit za velmi výhodné ceny. Proto neváhejte a rezervujte si svůj pobyt zde ještě dnes!

levanduloveÌ pole

Okouzlující francouzská riviéra

Jak je již napsáno výše, Francie neznamená pouze Paříž. Za návÅ¡tÄ›vu stojí rozhodnÄ› také jih Francie neboli francouzská riviéra. Dobrým a strategickým místem pro ubytování je pÅ™enádherné mÄ›sto Nice. Vlakem Äi autobusem se odtud totiž dostanete velmi pohodlnÄ› a za pár minut do mÄ›sta Cannes nebo také do Monaca. Toto mÄ›sto samo o sobÄ› není natolik velké, za to zde můžete najít pláže s azurovÄ› modrou vodou, krásný historický zámek a nespoÄet kouzelných uliÄek s kavárnami s neopakovatelnou francouzskou atmosférou.

Comments are closed.