Recyklace plastu


V dnešní době se toho opravdu hodně vyrábí a já bych se ani nedivila, kdyby třeba lidé už začali protestovat proti tomu, že se stále dokola vyrábí plastové obaly. Jenomže mi věřte, že i výroba plastových obalů má své výhody, třeba když se recyklují různé jiné plastové obaly. Co byste řekli třeba na to, kdyby úplně všechny plasty na světě se normálně recyklovaly? Protože výrobce plastových obalů už dbá také na to, aby všechna ekologie byla v pořádku. Mnoho výrobců plastových obalů už také dbá na to, aby všechno vyráběli opravdu pečlivě a také podle standardů. Tohle ale je logické, že každá výroba čehokoliv nejenom výroba plastových obalů, musí postupovat podle různých postupů a také směrnic, aby všechno bylo zákonem správně dobře udělané.

Plast se vždy musí recyklovat.

Tady nemůže výrobce plastových obalů postupovat jenom tak, jak se mu to hodí anebo podle toho, co mu přijde vhod. Také je skvělé, že výrobci plastových obalů už recyklují skoro všechno. Dá se recyklovat odpad, jenomže mnoho lidí stále ještě odpad vůbec netřídí, což je podle mého názoru opravdu veliká škoda, kdyby to všechno záleželo na mě, tak bych opravdu dávala vysoké pokuty těm, kteří netřídí vůbec odpad.

Tohle je vždycky špatně.

Protože když se netřídí odpad, tak všechno se dává do jednoho směsného odpadu, kdy potom tohle ničí opravdu životní prostředí. Všichni víme, že třeba když vyhodíte něco malinkého plastového někam jinam, tak to může zabít malou rybičku třeba někde v moři. Vy si možná říkáte, že je to jenom jedna malá rybička v moři, ale když to udělá třeba tisíc lidí, tak je to potom tisíc malých rybiček. Nebo kvůli tomuhle může zemřít také želva anebo velryba. Proto výrobci plastových obalů už také musí dbát na životní prostředí a na přírodu a také na různé dopady, kdyby nedodržovali různé směrnice. Tak co si o tom myslíte vy? Bude už budete už třídit odpad?