Umělé květiny jako dekorace


Umělé květiny v květináči jsou něco, co mě vždycky strašně moc fascinovalo i přesto, že mám ráda živé kytičky. Umělé květiny jsou ale nádherné jako dekorace a nikdy nezvadnou, to je jejich výhoda. Aktuálně mám na okně hrozně moc umělých květin v květináči a když je tam mám, byt na mě působí tak útulně a krásně, v bytě se cítím opravdu dobře. Umělé květiny si kupuje plno lidí. Často je kupují i na hrob právě z toho důvodu, že umělé květiny v květináči vydrží hodně dlouhou dobu, zatímco normální živé květiny vydrží tak týden, maximálně dva týdny.

s

Každý si květiny vybírá podle svého gusta. Já mám ráda obojí typy – i umělé květiny, i živé květiny. Každý typ na mě působí jinak, ale ve své podstatě každá má své osobité kouzlo, pro které je zbožňuji. Jednou jsem se mamky zeptala, jestli má raději umělé květiny v květináči anebo živé květiny. Odpověděla mi, že má raději živé, že jsou krásnější a voní. V tom s ní souhlasím. Umělé květiny mnohdy můžou vypadat i jako živé, ale mají jednu obrovskou nevýhodu, a to je ta, že nevoní jako živé květiny. Každopádně i tak jsou nádherné. Já vždycky na dušičky dědům, kteří umřeli, nosím spíše umělé, občas živé.

s

Záleží to na situaci. Nicméně naposledy jsem na hrob svého dědečka, který umřel před rokem, pokládala živé květiny. Vždycky, když sem jdu, vzpomenu si na všechny zážitky s ním a je mi z toho opravdu strašně smutno. Mrzí mě, že už tady oba dědové nejsou. Je hodně smutné, že nejde vrátit čas. Kdyby to jenom trochu šlo, okamžitě bych to udělala. Za chvíli budou Vánoce a já na oba dědy budu zase vzpomínat. Koupila jsem si svíčky a vždycky, když na ně myslím, zapálím je a vzpomínám. A doufám, že už se mají lépe a že je nic nebolí, že jsou na lepším místě. Mám oba dědy strašně ráda, a i když už tu nejsou, nikdy na ně nezapomenu. Vy určitě na své také ne.