Www

Webové stránky a počítač


Zkoušeli jste někdy udělat webové stránky, pracovat s webovými stránkami? Pokud ano, tak si gratulujte, protože podle mého názoru je to opravdu velice užitečné a také výhodné, když budete umět pracovat s webovými stránkami, protože práce s webem je pro někoho opravdu hodně náročná. Ale já si myslím, že se vám to vyplatí. Proto jsem si řekla, že by bylo nejlepší, kdyby i vy byste znali informační technologie a uměli zacházet s počítačem, abyste také poznali, co je to práce s informační technologií a podobně, protože pro někoho to může být opravdu velice jednoduché, ale pro někoho to také může být velmi náročné.

Já se na webu vyznám.

Já sama jsem si řekla, že kdybych také mohla mít možnost, že bych uměla pracovat s počítačem a znala bych informační technologii, že bych toho určitě využila, protože informační technologie a také počítače jsou velice důležité, a to hlavně v dnešní přetechnizované době. Já vím, že jsem napsala přetechnizovaná doba, ale když to tak vezmete, tak to je pravda, protože když budete znát termíny a terminologii počítače a budete znát jak webové stránky nebo jak vlastně fungují webové stránky, tak samozřejmě to bude opravdu veliké plus. A budete mít opravdu velikou výhodu.

Web není vždy jednoduchý.

A myslím si, že výhod není opravdu nikdy dost. Každý člověk chce znát své výhody a také své meze anebo své zkušenosti. Jenomže když tohle nepochopíte a nebudete znát terminologii a nebudete vědět, jak zacházet s webovými stránkami a podobně, tak to je potom podle mého názoru opravdu veliká škoda. Já si myslím, že když budete mít šanci využít třeba nějakého školení anebo rekapitulaci nějakého sebevzdělání, tak samozřejmě, že je to dobré. Určitě to bude trefa do černého. Tak se potom nemusíte bát a můžete také vyzkoušet udělat webové stránky. Nemusíte je přímo dělat, ale můžete se třeba podívat na postup, abyste do budoucna věděli, jak na webové stránky anebo jak vlastně také třeba udržovat webové stránky v chodu a v čistotě.

Script miner je součástí těžebních procesů kryptoměn prostřednictvím těžařských poolů



Těžba virtuální měny není statická, ale vyvíjí se – stejně jako všechny procesy v této fenomenální oblasti, kterou známe již téměř deset let. Zpočátku šlo o neřízený postup jednotlivců, ti na těžbu nasazovali procesorové jednotky a následně GPU – výkonné grafické karty.

V současné době jsou ve hře především tzv. minery. Jsou to optimalizované specifické těžební servery s integrovanými obvody ASIC (Application Specific Integrated Circuit).

bezpečná aktiva

Změna celého procesu dolování měny si ovšem vyžádala i nároky na spolupráci skupin hráčů v poli. Zatímco lidé v začátcích bitcoinové horečky uspěli jako jednotlivci, dnes se sdružují do různých vzájemně nezávislých skupin, které nazýváme těžařské pooly (mining pools). Mimochodem, vůbec první pool pochází z České republiky a jeho zakladatelem byl v roce 2010 jistý Marek Palatinus.

Přibývá hráčů v poli – vznikají první mining pools

Zajímavý je důvod, proč vlastně pooly začaly vznikat. Byla to totiž odezva na průběh procesu celého virtuálního světa kryptoměn. Lidé do této problematiky zasvěcení jej přirovnávají k jakési loterii:

Dejme tomu, že existuje centrální databáze výher, řekněme tombola, a každý hráč má k dispozici jednu vstupenku – jeden los. Loterie umožní v každé desáté minutě poskytnout výhru, tedy celkem za jeden den 144 výher. Jestliže je do hry zapojeno jen několik stovek hráčů, výhry se mezi ně rozdělí tak, že pravidelně minimálně každý týden (čtyřikrát do měsíce) vás výhra nemine.

dolarové zlato

Vtip ovšem spočívá v tom, že se do hry zapojilo v průběhu času více zájemců, čímž se zvýšil počet losů, a na každého z nich připadala výhra jen jednou za dva měsíce. Příjmy z těžby nebyly pravidelné a tím pádem se mohly stát nerentabilními. A to byl právě důvod vytvořit scrypt miner v rámci těžařských poolů. Jejich princip využíval seskupení např. 800 vstupenek (losů), tedy 8% tzv. síťové hashrate, a všechny vytěžené coiny byly k mání (v tomto příkladu 12x denně). Zakladatel poolu si pak odebral poplatek a zbytek výhry rozdělil mezi ostatní členy poolu podle jejich podílu (počtu losů, tedy konkrétně podle poskytnutého těžebního výkonu).